Гингам успя да победи с 3:2 при гостуването на Реймс в мач от 17-ия кръг на френската Лига 1.

Реймс откри резултата с попадение на Шарбоние в 6-ата минута, но до почивката Гингам изравни с попадение на Якобсен в 33-ата минута.

През втората част двата състава отново си размениха по един гол, за да се стигне до ново равенство 2:2. Първо гостите поведоха в 48-ата минута чрез  Кристоф Мандан, а Онианг изравни.

В 79-ата минута на срещата Бове донесе успеха на Гингам. С него тимът стигна до 16-ата позиция в класирането с 18 точки. Реймс е в центъра на класирането (10-ти) с 22 точки.

В друга среща от кръга Ланс и Лил не се победиха, завършвайки 1:1.  Гана Гайе изведе Лил напред в резултата в 48-ата минута, но домакините съумяха да си доберат до точката с късен гол на Адамо Кулибали в 90-ата минута.

Лил е на 15-а позиция с актив от 18 точки, Ланс е в зоната на изпадащите с 15.