Гингам стана първият тим, осигурил си място на полуфиналите в турнира за Купата на Франция. Втородивизионният сблъсък от четвъртфиналите между Седан и Гингам завърши 1:3 и по-този начин „червено-черните” са само на един мач от битката за трофея. Двата състава от средата на таблицата в Лига 2 изненадващо достигнаха тази фаза на надпреварата, но се срещнаха помежду си и само един продължава напред.

Седан бе отборът, който откри резултата, още в 17-та минута, когато точен бе Алексис Аларт. Едуардо Дос Сантош обаче възстанови равенството в 37-та минута, а в 74-та отново той оформи крайния резултат. Освен бразилеца се разписа още Уилсън Орума, който вкара в 62-та минута за Гингам. Гостите играха повече от половин час с човек по-малко, след червения картон на младия футболист от Буркина Фасо Бакари Коне.

По-късно днес играят Тулуза и Лил, а утре са другите два четвъртфинала – Гренобъл – Монако и Рен – Роде.