Франция постигна лесен успех с 2:0 над Украйна в европейска квалификация от група В. След победата си „петлите” излязоха начело във временното класиране на потока с актив от 15 точки.

Двете попадения за домакините паднаха през втората част. В 57-та минута Франк Рибери откри резултата, а 12 след това Никола Анелка удвои.

Французите доминираха през цялото време, а на гостите определено им липсваше нападателя Андрий Шевченко, който претърпя операция от херния наскоро. През първото полувреме домакините пропиляха много възможности да открият резултата, но и украинците не им останаха длъжни. Володимир Йежерский се размина на сантиметри с топката след центриране от пряк свободен удар на Андрий Русол.

Най-сериозният шанс за Франция пропусна Анелка, който с глава насочи топката към вратата на съперника след изпълнение на корнер от Малуда, но ударът му бе прекалено слаб и защитник на Украйна спаси.

След успеха си Франция излезе на върха в класирането, а Украйна остана на трето място с 12 точки.