Лил пропусна уникалната възможност да спечели титлата в Лига 1, след като завърши при равенство 0:0 със Сент Етиен. По същото време ПСЖ разгроми Реймс с 4:0 на „Парк де Пренс“ и всичко ще се реши в последния кръг другата седмица. Разликата между двата отбора е само една точка.

ПСЖ Реймс

източник: Sofascore.com

„Песовете“ имаха инициативата през целия двубой, но не успяха да материализират положенията си. През първата част Луис Араужо пропиля добра възможност, стреляйки покрай вратата.

В последната минута на двубоя Юсуф Язъчъ получи в наказателното поле, но Етиен Грийн спаси.

В същото време ПСЖ бе улеснен още в началото на двубоя с Реймс, след като в 10-ата минута директен червен картон получи Юнис Абелхамид, а в 13-ата Неймар се разписа от дузпа

В 24-ата минута Килиан Мбапе увеличи преднината на тима си, а в 68-ата Маркиньос направи резултата класически.

Минута преди края на двубоя Мойс Кийн оформи крайния резултат.

В други срещи от кръга, Лион разби с 5:2 като гост Ним, а Монако пречупи Рен с 2:1 в Княжеството. От своя страна Олимпик Марсилия се наложи трудно с 3:2 над Анже у дома.