Отборът на Марсилия постигна победа с 2:1 над Ланс в последен мач от неделната програма на Лига 1 във Франция. Така лидерът в шампионата запази преднината си на върха и продължава да оглавява подреждането с четири точки пред втория Пари Сен Жермен.

Домакините от Олимпик доиграха мача в числено намален състав, но това не се оказа решаващо за крайния изход на срещата.

Марсилия откри резултата още в 10-ата минута, когато Николас Н'Колу бе точен. В 31-ата минута гостите стигнаха изненадващо до изравняване на резултата, а в голмайстор за Ланс се превърна Баптис Гилауме. Флориан Таувин поадри победата на домакините с точен изстрел в 60-ата минута.

15 минути преди края Жак Ромао получи втори жълт картон и остави тима на Марсилия с човек по-малко. Въпреки численото предимство на гостите, резултатът се запази непроменен до края.

По-рано през деня Нант и Рен не излъчиха победител, а Бордо надделя над Тулуза с 2:1.