Играчите на Евиан Тонон Гаяр взеха дербито на дъното във френския елит срещу Гингам. Предпоследният преди този кръг победи последния с 2:0 на свой терен и се измъкна от зоната на изпадащите.

Победата за домакините донесоха двете датски попълнения. Даниел Вас и Никлас Биле Нилсен се разписаха след почивката и донесоха толкова ценните три точки за закъсалия си отбор.

Вас откри резултата в 51-та минута, след като малко преди това на терена се появи асистиралият му Биле Нилсен. Вторият подкова трите точки за тима си в 81-та минута и оформи крайното 2:0.

Това беше първият мач на Евиан Тонон Гаяр след триседмична пауза. Тя беше причинена от мачовете на националния отбор на Франция, както и заради финала за Купа Дейвис в Лил, който отложи мача с местния тим миналия уикенд.

С тези три точки домакините най-после се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече имат 16 точки. Гингам пък остава на последното място в класирането, но е със сравнително добър актив - 12 точки.