Брест разби с 5:2 като гост Тулуза и закотви домакините на дъното в класирането на Лига 1.  Зрителите на стадион "Мунисипал" трябваше да преглътнат поредната десета загуба на отбора, въпреки че водеха в резултата 20 минути преди края на мача.

Гостите от Брест поведоха в 7-ата минута, когато Йоан Курт бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 0:1. Тулуза обаче реагира бързо и направи обрат чрез 19-годишния Бафоде Диаките, който вкара два гола-близнаци с глава след корнери в 16-ата и 21-ата минута.

Домакините удържаха аванса до 72-ата минута, когато Гаетан Шарбоние изравни. Две минути по-късно последва ново попадение на Тулуза, но голът на Аарон Лея Исека обаче не бе зачетен заради засада.

Играчите на Тулуза рухнаха след отменения гол и набързо допуснаха три попадения във вратата си. Отново Шарбоние изведе гостите напред в 77-ата минута, а Янга Мбок в 79-ата и Ървин Кардона в 85-ата минута окончателно довършиха домакините за крайното 2:5.