Лион задълбочи кризата в Бордо, нанасяйки му четвърта поредна загуба в Лига 1. "Хлапетата" спечелиха с 2:1 и се доближиха до първата четворка, докато домакините заемат 13-ото място в класирането.

"Жирондинците" поведоха в 15-ата минута чрез Джими Брианд, който използва грешка на защитата на съперника. След почивката "хлапетата" направиха пълен обрат в рамките само на 3 минути. В основата му бе Муса Дембеле, който се отличи с гол и асистенция. Най-напред в 50-ата минута подаде към Гнали Корне, който изравни. 180 секунди по-късно той овладя елегентно топката и закова неспасяемо топката в левия ъгъл с удар от границите на наказателното поле за 1:2.

В 75-ата минута Муса Дембеле можеше отново да се разпише, но ударът му срещна напречната греда.

Гол на Бордо правилно не бе зачетен в 84-ата минута. Лоран Кошчелни прати за втори път топката във вратата на гостите, но реферът Клемон Тюрпан след консултация с ВАР отмени попадението заради засада.