Бордо и Нант се неутрализираха с 1:1 пред погледите на 31048 зрители на стадион „Матмут Атлантик“. Срещу винаги дисциплинирания по италиански тим на Нант жирондинците дълго време се чудеха как да се промъкнат до вратата на гостите.

Нещо повече - скучноватото първо полувреме „канарчетата“ стигнаха до гол в 45-ата минута, когато Нкалума се възползва от лошо изчистване на топката от Тулулан, за да направи резултата 0:1.

Бордо обаче отново можеше да разчита на вдъхновението на Малком, за да изравни резултата в 47-ата минута – 1:1.

Бившият играч на Лудогорец Джонатан Кафу имаше чиста възможност дори да донесе трите точки за Бордо, но срещу себе си имаше един великолепен вратар Татарушану, който отрази удара на бразилеца и мачът приключи 1:1. Иначе Кафу се появи в игра като смяна в 60-ата минута.

Двата отбора са разделени от 1 точка в класирането след 9-ия кръг. Нант е четвърти със 17 точки, а Бордо е седми с 16.