Последният отбор, в който игра бившата звезда на Левски Седрик Бардон, вече е аут от турнира за Купата на Франция. Това е четвъртодивизионният Фрежус Сен Рафаел, който отпадна след много здрава битка с елитния Гингам и загуба с 0:1.

На стадион "Пиер дьо Кубертен" в Кан бойките символични домакини от аматьорските дивизии се бориха храбро. Но единственото попадение, дело на Александър Менди за представителя на Лига 1, се оказа решаващо.

Гингам имаше седем много опасни голови атаки, завършили с опасни удари към вратата на Фрежус Сен Рафаел, но в болшинството от случаите стражът Гаетан Деньов се намесваше геройски. Но и той капитулира в 50-та минута пред Менди.

Така Гингам стана първият полуфиналист за Купата на Франция, а тази вечер ще стане ясно името на още един от тях. В битката на "Луи Втори" край Лазурния бряг се изправят Монако и Лил.