Отборите на Алжир и Сиера Леоне завършиха наравно 0:0 в първия си двубой от група Е на Купата на африканските нации.

Цял мач за защитаващия титлата си в турнира Алжир изигра бившият вратар на Славия и ЦСКА Райс Мболи. Въпреки това стражът на Сиера Леоне Мохамед Камара беше този, който остави отлични впечатления със седемте си спасени удара в мача.

През първата част нямаше сериозни положения за гол. В 48-ата минута Алхаджи Камара се разписа за Сиера Леоне, но при вдигнат флаг за засада. До края на двубоя последва силен натиск на “пустинните лисици”.

В 52-ата минута Ясин Брахими нанесе удар, който беше отразен от Камара. В 67-ата Софиан Бендебка получи възможност да стреля от добра позиция, но прати топката покрай вратата. В 81-ата минута Рияд Марез отправи опасен шут, който беше избит от противниковия страж. В 86-ата Саид Бенрама също се отчете с пропуск. В добавеното време Камара спаси удар и на Рами Бенсебаини.

Утре е другият мач от групата, който противопоставя отборите на Екваториална Гвинея и Кот д’Ивоар.