Партизан Белград завоюва своята четвърта поредна титла на Сърбия, след като завърши 1:1 като гост на Металац Горни Милановац.

Равенството бе напълно достатъчно за гробарите, предвид обстоятелството, че основният им конкурент - Цървена звезда, също загуби точки, завършвайки 2:2 у дома със Спартак Суботица.

Един кръг преди края на първенството Партизан е недостижим на върха с шест точки аванс пред звездашите.

Интригата преди последния кръг е за второто място. Звезда ще си оспорва сребърните медали с Войводина Нови Сад, като двата тима са с равен точков актив.

Със спечелената титла Партизан Белград направи златен дубъл през този сезон, след като преди две седмици спечели и Купата на Сърбия в скандален финал с Войводина, в който тимът от Нови Сад демонстративно напусна терена през второто полувреме, след като бе сериозно порязан от съдиите.