Тимът на Зенит буквално разнищи със 7:1 Урал в среща от 22-рия кръг на руското първенство. За гостите от Екатеринбург  67 минути като титуляр за гостите записа българинът Николай Димитров, който обаче не успя да помогне на съотборници, за да предотврати тежката загуба.

Още до 15-ата минута резултатът вече бе класически след две попадения на Сердар Азмун (8’, 15’) и едно на Артьом Дзюба (12’). Преди почивката и бившият футболист на Барселона Малком, в 27-ата минута, реализира дебютния си гол за Зенит. Азмун оформи своя хеттри си в 61-ата, а четири минути по-късно Андрей Панюков вкара дузпа и почетно попадение за Урал.

Последваха обаче още две попадения за Зенит. Те бяха дело на Себастиан Дриуси в  69-ата и Артьом Дзюба в 72ата минута.

Отборът на Сергей Семак пропусна още 3, 4 чисти положения, от които резултатът можеше да стане и двуцифрен.

Зенит продължава да е лидер в първенството с актив от 50 точки и води пред втория Краснодар с девет точки, който обаче е с мач по-малко. Урал остава 10-ти с 25 точки, на 4 точки от опасната зона, но вече е с най-лоша голова разлика.

В следващия кръг шампионите гостуват на ЦСКА Москва, докато Николай Димитров и компания приемат Рубин.