Носителят на Купата на УЕФА Зенит и настоящ шампиона на Русия не успя да победи у дома Локомотив Москва в отложена среща от деветия кръг на местната Висша лига и след равенство 1:1 остана в долната половина на таблицата – на девета позиция.

Домакините от Санкт Петербург поведоха в 53-ата минута с гол на Домингес, а осем минути по-късно Торбински изравни. Звездата на Зенит Андрей Аршавин, който е спряган за трансфер в Англия или Испания, игра цял мач и получи жълт картон.

След като в събота за Интертото Сатурн победи германския Щутгарт с 1:0, тимът от Раменское отупа с 4:0 Шинник, за който не игра Здравко Лазаров в последния двубой от 14-ия кръг.

Начело във Висшата лига е Рубин Казан с 28 точки, следван от Амкар Перм с 26 и Динамо Москва с 24. Зенит е девети с 18 точки и два мача по-малко. Сатурн е 11-и със 17, а Шинник е предпоследен - 15-и с десет точки.