Носителят на Купата на УЕФА и на Суперкупата на Европа Зенит Санкт Петербург не успя да победи като гост Спартак Москва в първия кръг на руския шампионат. Двата тима завършиха при резултат 1:1, като мачът не мина и без фенски сблъсъци.

Още преди началото на срещата местната милиция арестува около 30 привърженици, а по време на двубоя се стигна и до меле по трибуните.

Един от феновете на Зенит се засили към сектора на домакините и запрати една седалка към тях. Друг фен на Спартак пък веднага успя да му се нахвърли, поради което се стигна и до безпорядъци по трибуните. Властите обаче бързо успяха да се справят с положението.

Мачът започна вихрено за състава на Спартак Москва, който откри резултат още във 2-та минута. Уелитон стреля в посока вратата на Вячеслав Малафеев, стражът изби кълбото, но при добавката Иван Саенко откри за 1:0. Крайният резултат пък бе оформен в 17-та минута от Павел Погребняк, който реализира след чудесен удар от наказателното поле за 1:1.

От вчера вече можете да следите актуалното класиране в руската Висша лига в сайта Gong.bg!