Зенит Санкт Петербург стана шампион на Русия по футбол за четвърти пореден път. Това е и общо девета титла за "небесносините" и осма след разпадането на СССР.

В събота вечерта Зенит победи с 3:1 Локомотив Москва, което в съчетание със загубата на Динамо Москва с 2:3 от Урал Екатеринбург направи петербургския тим недостижим на върха три кръга преди края. След 27 срещи Зенит има 61 точки, а вторият Динамо Москва е с 52 и отстъпва на лидера в класирането в директните мачове.

Иван Сергеев, Малко и Андрей Мостовой вкараха трите гола за успеха на Зенит, а други две попадения на Сергеев бяха отменени след намесата на системата за видеоарбитраж (ВАР). За гостите от Москва точен бе Гирано Керк, който откри резултата още в четвъртата минута на срещата.

Въпреки триумфа си, почти сигурно е, че Зенит няма да може да играе в Шампионската лига през следващия сезона заради продължаващата война с Украйна.