Бодрумспор ще играе в турската Суперлига през новия сезон, след като надделя над Сакарияспор на Здравко Димитров с 3:1 след продължения. Българинът игра през всичките 120 минути и отбеляза попадението за своя тим, което, обаче, се оказа недостатъчно.

Бодрумспор взе аванс в резултата в 19-ата минута, когато се разписа Гьокдениз Байракдар. Минута преди почивката нещата за Сакария станаха още по-тежки, след като Райко Ротман получи директен червен картон, което означаваше, че тимът ще трябва да доиграе срещата с 10 души на терена.

Сакарияспор, обаче, успя да изравни в 72-ата минута, когато Йонатан дел Вале изведе Здравко Димитров се разписа. Българинът премина покрай излезлия да го пресрещне вратар на Бодрумспор Диого Соуза, а защитник на символичните гости настигна Димитров, който, обаче, по елегантен начин прати топката в мрежата с прекрасен удар. При резултат 1:1 завърши редовното време на двубоя, което означаваше продължения.

Само четири минути след началото им Бодрумспор успя отново да поведе чрез Онждрей Челюстка, а в 103-ата минута Тунахан Акпинар сложи окончателно точката на спора, с което класира своя тим за елита на Турция през следващия сезон.