Носителят на трофея за миналата година Лига де Кито от Еквадор се класира за полуфиналите на втория по сила южноамерикански клубен футболен турнир за Копа Судамерикана.

Шампионите победиха гостуващия аржентински Нюелс Олд Бойс с 1:0 в среща реванш от четвъртфиналите и след 0:0 като гост в първия мач продължават напред. Единственото попадение реализира Валтер Калдерон в 79-ата минута.

В изцяло бразилски четвъртфинален сблъсък Палмейрас отстрани Атлетико Минейро след победа с 2:0 на собствен терен в реванша. Първата среща беше завършила 1:1. Маркос Асунсао откри резултата в 28-ата минута, а Луан Мичел де Лоуза реши всичко 11 минути преди края.

Другите два четвъртфинала за тази нощ. Бразилският Авай приема сънародниците си от Гояш след 2:2 в първия мач, а аржентинският Индепендиенте е домакин на Толима от Колумбия също след равенство 2:2 в първия двубой.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.