Галатасарай триумфира с титлата в турското първенство за 21-и път в историята си. В мач от последния кръг Галатасарай победи Гьозтепе с 1:0 като гост и завърши на върха в класирането с 3 точки аванс пред втория Фенербахче.

Бафетимби Гомис вкара единствения гол от дузпа в 66-а минута за успеха на тима на Фатих Терим.

Фенербахче победи Коняспор с 3:2, но това стигна само за второто място.

Теоретични шансове за титлата имаше и Истанбул ББ, който водеше през по-голямата част от сезона, но в крайна сметка съперникът на Лудогорец групите на Лига Европа миналата есен завърши на трета позиция с равни точки с Фенербахче.

Истанбул ББ победи Касъмпаша с 3:2, като с два гола за победителите се отличи Емануел Адебайор. За гостите от Касъмпаша цял мач игра българският национал Страхил Попов.

Галатасарай ще играе директно в групите на Шампионска лига, докато Фенербахче ще се включи в квалификациите на най-комерсиалния турнир.

В Лига Европа ще участват Истанбул ББ и Бешикташ.