Врорият в класирането на втора дивизия на Румъния Херманщад Сибиу разби букурещкия гранд ФКСБ /бивш Стяуа/  с 3:0 и се класира на полуфиналите за Купата на северната ни съседка.

Засега другият известен полуфиналист е Газ Метан Медиаш, а два мача бяха отложени заради студовете: Ботошани - Яш и Университатя Кр - Динамо Бук.

Мачът между Херманщад и ФКСБ първоначално бе предвиден за сряда вечер, но заради много ниската температура бе отложен за четвъртък в ранния следобед.

В този мач, освен трите гола за домакините, вкарани в 11-ата, 29-ата и 63-ата минути, имаше и червен картон за играч на ФКСБ - в 74-ата минута.

Феновете на Херманщад издигнаха транспаранти "ФКСБ не е Стяуа" и "Кои сте вие?"

Зрителите видяха и едно рядко срещано спасяване на вратаря на ФКСБ, както и правилно отменена дузпа за столичани след много протести и намесата на ВАР.