Адриано не успя да се разпише, но с късен гол на резервата Соуса Сао Пауло победи с минималното 1:0 Рио Прето в мач от втория кръг на първенството на щата Сао Пауло (Паулиста). Адриано, който се завърна в Бразилия и ще се опита да възвърне формата си, имаше два отлични шанса пред вратата на съперника, но не успя да ги реализира. В 13-та минута той уцели гредата след удар с глава.

Това бе втори мач за Адриано, след като той се присъедини към петкратния бразилски шампион под наем от Интер. Той вкара два гола при дебюта си в четвъртък при успеха на Сао Пауло с 2:1 над Гуарантингета.

В щата Рио де Жанейро миналогодишният шампион Фламенго се наложи над Воависта с 2:0 в първия си мач от новия сезон, а тима на Ромарио - Васко да Гама загуби като домакин с 1:1 от Мадурейра.