Рекордната серия на Селтик от 69 поредни мача в Шотландия без загуба бе прекъсната, след като отборът на Хартс надигра "детелините" с 4:0.

Срещата от 19-ия кръг на Висшата започна отлично за домакините от Хартс, които откриха резултата в 26-ата минута чрез 16-годишния Хари Кохрейн. За Кохрейн това бе първи гол в мъжкия футбол. Северноирландският таран Кайл Лафърти покачи на 2:0 в 35-ата минута, а с два гола на сърбина Мануел Милинкович през второто полувреме, вторият от тях от дузпа, домакините стигнаха до разгромния успех.

Въпреки загубата Селтик продължава да води в класирането с 41 точки, две повече от втория Абърдийн, който е и с мач повече. Хартс е на пето място в класирането с 27 точки.

Само от началото на този сезон Селтик бе в серия от 21 мача без загуба в първенството и за купите в Шотландия.