Вратарят на Тигрес Нахуел Гусман е новият герой на мексиканския отбор. Аржентинският страж класира тима си напред в Шампионската лига на КОНКАКАФ, след като вкара решаващия гол за 4:2 срещу салвадорския Алианса в 94-ата минута.

Веднага след мача феновете предложиха да бъде издигнат паметник на Гусман, който бе трети вратар в аржентинския национален отбор на световното първенство през 2018 г. Героят на Тигрес е добър приятел с Лео Меси, двамата са играли заедно като деца в Нюелс Олд Бойс.

Футболистите на Тигрес бяха загубили първия мач с 1:2, но в реванша набързо отбелязаха три гола. Два от тях бяха на  френския ветеран Андре-Пиер Жиняк, от когото българският ЦСКА има лоши спомени заради мача с Тулуза. Алианса обаче върна две попадения още до почивката и резултатът 3:2 се запази до последните секунди.

Тогава вратарят Гусман се включи при центриране от фаул и заби топката с глава в противниковата врата, за да класира отбора си на 1/4-финалите.