В изключителен герой се превърна вратарят на Словакия при младежите по време на двубоя на тима срещу връстниците им от Исландия.

Марек Родак успя да донесе успеха на отбора си с 3:2, но не само заради добрите си изяви под рамката. Стражът реализира победния гол в добавеното време от мача.

В четвъртата минута от продължението, 21-годишният Марек Родак, играч на Родъръм, реши да напусне поста си и да отиде в наказателното поле на противника. Това се оказа и най-доброто му решение в срещата. Стражът се оказа на точното място, за да засече топката с глава и да я прати в мрежата за крайното 3:2 срещу Исландия.

Марек Родак е собственост на Фулъм, но бе изпратен под наем в Родъръм. Ако обаче Славиша Йоканович види доброто представяне на стража, може съвсем скоро да получи своя шанс и в Премиърлийг.