Бившият играч на Левски Владимир Гаджев изигра отново цял мач за своя Анортозис в първенството на Кипър. Това се случи при разгромния успех с 5:1 над Олимпиакос Никозия у дома.

На пейката остана другият българин в състава на домакините Иван Бандаловски. Бандата, който е съотборник с Гаджев още от юношите на Левски, така и не се появи на терена като смяна.

Дъглао откри резултата за Анортозис в 35-та минута, като този гол се запази единствен до почивката. Испанецът Райо направи 2:0 в 51-та, но Ромеу Торес намали за Олимпиакос в 69-та минута.

Тогава обаче изгря Демба Камара. Само за 18 минути гвинеецът записа хеттрик между 70-та и 88-та минути, с което не просто подсигури успеха на тима си, но оформи истински разгром за съперника.

След този развой Бандата и Гаджев с техния Анортозис остават на върха на класирането с 23 точки, с една повече от преследвача АЕК Ларнака. Олимпиакос Никозия е с 11 точки в долната половина на таблицата.