Витес се класира за финала на турнира за Купата на Холандия, след победа с 2:1 над Спарта Ротердам. Въпреки че трепери до последно, Витес успя да запази преднината си и да острани Спарта на собствения му терен.

Двете попадения за успеха бяха дело на Люис Бейкър. Единственият гол за домакините пък, всъщност бе автогол на Гюрам Кешиа.

Витес откри още в 13-ата минута. Бейкър стреля отдалеч и вратарят не успя да реагира тъй като нямаше добра видимост.

Той удвои преднината на отбора си в 73-ата минута. След добра комбинация между Рашица и Бейкър, при която отвориха отлично защитата, англичанинът се разписа с техничен удар за 2:0.

Две минути по-късно обаче Кешиа си вкара автогол, което остави гостите на тръни до последно. Те обаче съумяха да запазаят резултата непроменен до края на мача и така с победа с 2:1 се класираха за финала срещу победителя от срещата между АЗ Алкмаар и Кабуур.