Андреа Пирло записа победен дебют за Ню Йорк Сити срещу бившия си съотборник в Милан Рикардо Кака и неговият Орландо Сити. Нюйоркчани се наложиха с 5:3, като два от головете за тях бяха дело на друго голямо име – Давид Вия.

Бившият играч на Ювентус не бе сред титулярите за своя тим, но се появи в игра десетина минути след началото на втората част, за да обере овациите на „Янки Стейдиъм“.

Маестрото веднага остави своя отпечатък върху мача, като внесе солидна точност в играта на Ню Йорк. 37-годишният Пирло дори си заработи жълт картон заради дърпане за фланелката.

Иначе Кака можеше да отнеме победата на домакините в края, но прекият му свободен удар нацели страничната греда.

Кайл Ларин блесна с хеттрик за Орландо, но пък Вия се отчете с две попадения за Сити. Крайното 5:3 оформи Микс Дисгеруд в добавеното време на срещата.