Двубоят между Алания и Динамо Москва от 29-я кръг на руското първенство завърши с четири червени картона и победа за аутсайдера от Владикавказ с 1:0. В 83-та минута на двубоя при попадение в полза на домакините, емоциите на терена стигнаха връхната си точка.

Мачът бе помрачен от изключително масово меле, с участието на футболисти от двата тима. В резултат на случилото се, след 6-7 минути прекъсване на нормалния развой на срещата, от терена бяха изгонени Данило Неко, Георгий Чантурия, Балаж Джуджак и Александър Кокорин. Само с жълти картони се отърваха трима играчи - Сослан Джанаев, Антон Шунин и Кевин Курани.

Масовия бой бе предизвикан от изключително грубо влизане с двата крака на Александър Кокорин срещу Данило Неко.

Единственото попадение в мача реализира Антон Шунин в 71-та минута на срещата. Независимо от трите точки Алания ще изпадне в по-ниската дивизия през следващия сезон. С поражението 14-мачовата безпогрешна серия на тима на Дан Петреску бе прекъсната. Динамо Москва е с 47 точки кръг преди края и заема 6-о място в турнирната таблица.