Иракчаните обичат футбола и се надяват, че играта ще помогне за помиряване между воюващите етнически групи. Мач в град Хила обаче завърши трагично, след като фен застреля вратаря на единия от отборите. На импровизиран мемориал името му е изписано върху черен плакат.

Полицията казва, че смъртоносният изстрел е дошъл в момент, когато играч на единия от отборите се е опитал да отбележи изравнителен гол. От зрителите обаче идват противоречиви сведения.

Футболистът на Ел Али казва: „Първото полувреме завърши при резултат 1:0 за нас. През първите минути противниковият отбор вкара изравнителен гол. Феновете започнаха да стрелят във въздуха и един от нашите играчи беше убит.”

През 2007 година изненадващото спечелване на Азиатската купа донесе радост и обединение на хората в Ирак като шиите, сунити и кюрди излязоха на улиците, за да празнуват заедно. Любителите на футбола в страната се надяват на още подобни случаи.