Ново фиаско претърпя Райс Мболи заедно с националния отбор на Алжир в квалификациите за Купата на Африканските нации през 2012 година.

Алжир записа загуба с 0:2 при гостуването си на Централната Африканска Република.

В първия мач от групата „пустинните лисици” завършиха 1:1 с Танзания.

Мболи допусна много лек гол от 20 метра в 82-та минута, когато домакините поведоха в резултата.

Този гол предизвика масово нахлуване на терена от страна на феновете. Няколко минути обстановката на стадиона в Бангуи, столицата на тоталният футболен аутсайдер ЦАР бе като развълнувано море, преди играта да бъде подновена. В 86-та минута на срещата футболистите на Централната Африканска Република вкараха и втори гол. Това окончателно взриви трибуните, като се наложи влизането на военни части, за да усмиряват екзалтираните фенове.

Мболи направи няколко решаващи спасявания в началото на мача, но се пропука в края.

В другия мач от групата Мароко победи с 1:0 като гост Танзания и по този начин оглави класирането в групата.

Дербито в групата между Мароко и Алжир е през март следващата година.