Уругвай се наложи с 4:2 над отбора на Перу в световна квалификация в зона Южна Америка, но нередовен първи гол помогна на урусите да влязат в мача. Тази победа ги изкачи на 2-о място с 11 точки от 5 мача, с 1 по-малко от изненадващия лидер Чили.

В другия мач, който се игра през нощта, Еквадор преодоля Колумбия с 1:0 на собствен терен и заема 4-а позиция с 9 точки.

Уругвай излезе начело в резултата в 15-ата минута. Удар на централния защитник Себастиан Коатес беше докоснат от Луис Суарес по пътя към вратата, но на голлинията топката беше изчистена от Антонио Гонсалес. След мача старши треньорът на инките Серхио Маркарян заяви, че при първото попадение за Уругвай топката не е преминала голлинията, а при второто е имало 100-процентова засада.

Макси Перейра покачи на 2:0 в 30-ата минута, а пет преди края на първата част перуанците съкратиха преднината на Уругвай благодарение на автогола на Диего Годин. Три минути след началото на второто полувреме резултатът вече беше 2:2, след като Пауло Гереро изравни с красиво воле.

След това домакините натиснаха здраво и съдията им даде и дузпа, която обаче вратарят Диего Пени спаси при изпълнението на Диего Форлан. В 63-ата минута Кристиан Родригес направи 3:2, а в последните секунди след изпълнение на свободен удар Себастиан Егурен се разписа за 4:2. Това е негов четвърти гол в пет мача за националния отбор на страната.

В другата среща Еквадор спря устрема на Колумбия с победа 1:0 на стадиона в Кито, намиращ се на 3000 метра надморска височина. 9 минути след началото на второто полувреме Кристиан Бенитес отбеляза единственото попадение, а четири преди края защитникът на домакините Кристиан Нобоа беше отстранен заради втори жълт картон.