Шампионът от Копа Америка Уругвай стигна само до 1:1 срещу гостуващия Венецуела и падна на трето място в класирането на световните квалификации в зона Южна Америка.

Диего Форлан откри резултата на стадион Сентенарио с удар от 12-13 метра в 39-ата минута, след като беше изведен в чиста позиция от Алваро Перейра.

Пет минути преди края обаче гостите стигнаха до изравняване, след като изстрел с глава на Хосе Рондон се отклони от Диего Годин и спря в мрежата на Фернандо Муслера.

Така Уругвай не успя да запише успех в пети пореден мач от световни квалификации срещу Венецуела, след като загуби с 0:3 през 2004 година, а след това направи четири равенства.

Чили излезе на второ място в подреждането в квалификационната група след успех с 2:0 над Боливия в Ла Пас. 23-годишният нападател Чарлс Арангис откри резултата в последните секунди на първата част с първия си гол за националния отбор.

В 52-ата минута Луис Гутиерес от домакините беше отстранен с червен картон, а Артуро Видал реши всичко с втори гол половин час по-късно.