Уесли Снайдер изигра първите си минути за Галатасарай при успеха с 2:1 над Бешикташ на „Тюрк Телеком Арена“ в дербито от 19-ия кръг в Турция. След успеха, селекцията на Фатих Терим остана на първото място във временното класиране с 36 точки, докато съперникът е на 2-ра позиция с 31-а точки, колкото има и Фенербахче.

Холандската звезда започна двубоя на пейката, но се появи в игра в 57-та минута на мястото на Емре Чолак.

източник: снимки: БГНЕС

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в 3-та минута, когато точен за 1:0 бе именно Чолак. Галатасарай удвои преднината си още преди почивката, когато Алберт Риера бе точен за 2:0.

Томаш Сивок върна надеждите на гостите веднага след почивката – в 46-а минута вкара за 2:1.

Червен картон пък получи Фелипе Мело в 61-а минута и така остави Галатасарай с човек по-малко близо половин час, но Бешикташ така и не успя да се възползва от численото си предимство на терена и загуби срещата.