Европейският шампион Испания постигна измъчена победа с 3:2 над Саудитска Арабия в контрола преди старта на Мондиал 2010. Победният гол за „Ла Фурия” падна в даденото от съдията продължение и бе дело на смяната Фернандо Йоренте.

Йоренте подари победата на своите след неумела игра на вратаря Абдулах Али след центриране от корнер.

Отборът на Саудитска Арабия поведе в резултата в 16-ата минута с гол на Осама Хавсави с глава. Възпитаниците на Висенте Дел Боске успяха да стигнат до пълен обрат на резултата след голове на Давид Вия и Шаби Алонсо, който вкара в 58-ата минута след далечен изстрел.

Султан Ал-Нумаре отново възстанови статуквото 15 минути преди последния съдийски сигнал, но в крайна сметка Испания, който е смятан за един от фаворитите на Мондиала в ЮАР, съумя да вкара нов гол в заключителните секунди на мача.