Бразилският Сантос спечели Копа Либертадорес, след като победи уругвайския Пенярол с 2:1 във финала-реванш, играл се пред 40 000 зрители на стадион Паоло Мачадо де Карвальо в Сао Паоло.

Както и в първия мач, завършил 0:0 в Монтевидео, и сега бразилците доминираха. Тромавите уругвайски бранители трудно се противопоставяха на бързите и разнообразни атаки на домакините, водени от суперзвездата си Неймар.

Въпреки надмощието на Сантос първото полувреме завърши при нулево равенство. Веднага след почивката обаче Неймар откри след чудесно извеждащо подаване на Арука, преминал през четирима уруси. Рейдът си Арука завърши с невероятно техничен пас наляво към Неймар, който без да се колебае простреля от малък ъгъл несигурния вратар на Пенярол. В 69-aта минута Данило удвои след пробив отдясно, за което спомогнаха двойката неориентирани уругвайки защитници пред него и закъснялата реакция на вратаря.

Пред гостите се разкри неочакван шанс в 80-ата минута, когато Дурвал от домакините си отбеляза автогол след нелеп рикошет. Урусите тръгнаха в атака и само липсата на късмет и добрите намеси на вратаря Рафаел им попречиха да изравнят. Сантос, от своя страна, пропусна 100-процентов гол в последната минута, когато на празна врата топката срещна гредата на Пенярол. В крайна сметка до изненада не се стигна и резултатът остана непроменен: Сантос - Пенярол 2:1.

Малко след последния съдийски сигнал пък избухна групово сбиване между футболистите на двата тима, провокирано от разочарованите играчи на гостите.

Това е третата Копа Либертадорес за бразилците, като първите две те завоюват през 1962 и 1963 година легендарния Пеле в състава си. Тогава Сантос печели на два пъти и Междуконтиненталната купа.

Кралят на футбола присъства на сегашния триумф на любимия си отбор, а след края на мача слезе на терена да поздрави победителите. Пеле буквално полудя от радост - ръкомахащ, разплакан, щастлив.

Съставът на Сантос: Рафаел; Еду Дорсена, Дурвал, Лео (Алекс Сандро), Данило; Елано, Арука, Адриано, Гансо (Пара); Зе Едуардо, Неймар. Старши треньор: Муриси Рамальо.