Страхотен скандал се разрази в Бразилия по време на мача от турнира за Купата на страната между Гремио и Сантос, който „черно-белите“ спечелиха с 2:0. Срещата бе прекъсната за кратко, след като расистки обиди от домакинските фенове ядосаха до краен предел вратаря на гостите Араня.

Очевидно недоволни от развръзката на мача, привържениците на Гремио решиха да си го изкарат на стража, чиято врата се падна точно срещу тях през втората част. Част от тях отправиха провокативни маймунски жестове, които накараха стража да избухне и да протестира бурно.

Араня направи всичко по силите си, за да покаже това на главния съдия Уилтон Перейра Сампайо, който в първия миг не разбра какво точно се случва. Наложи се играчът да дотича до него в центъра на терена и заедно с част от съотборниците си да обясни случилото се. Арбитърът обаче по-скоро го скастри за реакцията, което ядоса още повече вратаря. След няколко минутно прекъсване играта все пак бе подновена въпреки недоволството на Араня.