Пълният до краен предел „Филипс Стейдиъм“ подари на Марк ван Бомел емоционално сбогуване, след като в бенефиса си тимът на бившия холандски национал загуби от ПСВ Айндховен с 3:4. Резултатът от двубоят обаче далеч не бе най-важното, а 22-ата на терена и хилядите по трибуните имаха едно послание: „Благодарим ти, Марк!“.

36-годишният ветеран обяви края на кариерата си броени минути след изиграването на последния кръг в Ередивизи от миналия сезон. Любопитното бе, че тогава „филипсите“ паднаха с 1:3, а Ван Бомел дори бе изгонен от главния съдия.

Този път обаче емоциите бяха изцяло положителни, като редица големи имена уважиха последния мач в кариерата на халфа. Сред приятелите на Ван Бомел с отигравания блестяха Франк Рибери, Ариен Робен, Златан Ибрахимович, Томас Мюлер, а също и добре познатите от близкото минало Рой Макай, Филип Коку и Яп Стаам.

Дик Адвокаат пък използва възможността да представи настоящия си отбор, за който половин час на терена записа и Станислав Манолев.  Наследниците на Ван Бомел набързо дръпнаха с 2:0 с голове на Адам Махер и Мемфис Депай в 5-ата и 8-ата минути, след което Робен намали. Депай възстанови двата гола аванс за ПСВ след половин час игра, а Кайт намали след почивката. Локадия доведе нещата до 4:2 в 67-ата, преди да дойде 77-ата, когато целият избухна.Тогава Ван Бомел се измъкна сам срещу вратаря на ПСВ и с хубав удар оформи крайния резултат.

Връхната точка бе в 88-ата минута, когато холандецът отстъпи мястото си на терена, а публиката го изпрати с продължителни овации.