Неймар вкара хеттрик за Сантос при победата с 4:0 като гост на Крузейро и си спечели овациите от страна на публиката на домакините. 20-годишният нападател е реализирал 12 гола през настоящия сезон, въпреки че пропусна доста от мачовете заради ангажименти с националния отбор на Бразилия.

Неймар откри резултата в мача от бразилското първенство още в 11-ата минута, засичайки центриране. Десет минути преди почивката голмайсторът реализира второто си попадение с точен удар от наказателното поле.

В началото на втората част Неймар асистира на Фелипе Андерсон за третия гол на отбора от Сао Пауло. В 81-ата минута нападателят оформи хеттрика си след подаване на Есекил Мирайес. Сантос е на девето място в класирането с актив от 46 точки след 33 изиграни двубоя.

"Овациите на противниковата публика ме накараха да се разплача", лаконичен беше Неймар след края на мача между Сантос и Крузейро.