Мексико спечели регионалния турнир от зона КОНКАКАФ "Голд къп" за рекорден шести път след победа на финала над САЩ с 4:2.

Срещата предложи много емоции на 93 000 зрители, изпълнили стадион Роуз Боул в Пасадена, Калифорния, на който се игра финалът на световното първенство в САЩ през 1994 година.

Макар че американците бяха домакини, по-голяма част от публиката подкрепяше Мексико.

Мексиканците губеха с 0:2 след 23 минути игра, но успяха изравнят до почивката и да обърнат мача през второто полувреме.

Майкъл Брадли, син на селекционера на САЩ Боб Брадли, откри резултата в 8-а минута, а Лендън Донован направи 2:0 за САЩ в 23-а минута.

Пабло Барера върна един гол в 29-а минута, а Андрес Гуардадо изравни 7 минути по-късно.

В 50-а минута Пабло Барера вкара втория си гол в мача и изведе "ацтеките" напред - 3:2.

Джовани Дос Сантос затвърди победата с четвърти гол за Мексико в 76-а минута.

Голмайстор на турнира със 7 гола стана съотборникът на Димитър Бербатов в Манчестър Юнайтед - Хавиер Ернандес, който бе избран и за най-добър играч на турнира.