Националният отбор на Уругвай се класира за финала на Копа Америка след победа с 2:0 над Перу в Ла Плата, Аржентина. И двете попадения реализира Луис Суарес. Само в рамките на пет минути той успя да се разпише и да обърне съдбата на Перу, които още по-трудно можеха да стигнат до обрат, след като капитанът Хуан Мануел Варгас бе изгонен.

Двубоят започна много вихрено, с размяна на атаки, но головете дойдоха едва през второто полувреме.

В 52-та минута, Диего Форлан стреля точно в очертанията на вратата, а Луис Суарес се възползва от избитата от вратаря Раул Фернандес топка, за да я мушне под плонжа му за 1:0.

Само няколко минути по-късно отново звездата на Ливърпул се разписа, след асистенция на Алваро Перейра.

В 69-та перуанците тотално изгубиха мача, след като се разделиха заради червен картон и с капитана си Хуан Мануел Варгас. Той удари с лакът Себастиан Коатес и се наложи да изостави съотборниците в трудния момент.

На финала на Копа Америка Уругвай ще се изправи срещу победителя от другия финал между тимовете на Венецуела и Парагвай.