Палмейрас взе купата на Бразилия след победа с 3:1 общ резултат срещу Коритиба. Възпитаниците на Луис Фелипе Сколари спечелиха първата среща с 2:0 на собствен терен преди седмица, а в реванша стигнаха до 1:1, което се оказа достатъчно за трофея.

Резервата Айртон изведе домакините напред след малко повече от час игра от пряк свободен удар, но четири минути по-късно Бетиньо изравни с глава след центриране от фаул на Маркуш Асунсао.

С успеха Палмейрас си осигури участие в най-престижния южноамерикански клубен турнир за Копа Либертадорес, информира БТА.

Сколари пък спечели първи трофей, след като изведе Бразилия до златните отличия на Мондиал 2002. Специалистът също така за четвърти път в кариерата си вдигна купата на Бразилия след 1998 година също с Палмейрас, с Гремио (1994) и с Крисиума (1991).

Коритиба пък за втори пореден сезон загуби на финала на надпреварата.