Фаворитът Кот Д'Ивоар победи с 2:1 Того в първия си мач от Група D на Купата на африканските нации 2013.

В състава на слоновете като титуляри започнаха големите звезди Дидие Дрогба и Яя Туре, а компания им правеха играчи като Жервиньо, Емануел Ебуе, Коло Туре и Дидие Зокора, а като резерва влезе и Саломон Калу.

Играчите на Сабри Ламуши поведоха още в осмата минута, когато Яя Туре откри резултата с диагонален удар от 13 метра, дошъл след добри пробив и подаване на Жервиньо отдясно.

Того успя да изравни в добавеното време на първата част с гол с крак на Йонатан Айте след изпълнение на ъглов удар, а резултатът се запази 1:1 дълго време.

Две минути преди края на мача обаче Кот Д'Ивоар успя да стигне до успеха, след като Жервиньо бе изпуснат от бранителите при центриране от фаул на Яя Туре и отблизо засече успешно топката за крайното 2:1.

В другия мач от първия кръг на Група D се срещат Тунис и Алжир.