Националният тим на Демократична република Конго се върна след два гола пасив, за да направи 2:2 срещу Гана в първия си мач от турнира за Купата на Африканските нации.

И двата отбора имаха своите положения в началото на мача, а Асамоа Гиан представляваше сериозен проблем за бранителите на Конго.

Гана излезе напред в резултата малко преди почивката. В 40-та минута Квадво Асамоа подаде добре към Емануел Агиманг Баду, който отблизо вкара за 1:0 на стадион „Нелсън Мандела“.

Квадво Асамоа удвои преднината за своите в 49-та минута, когато бе точен за 2:0.

Конго се върна в двубоя в 53-та минута чрез Маби Мпуту, който реализира за 1:2.

Равенството бе възстановено в 69-та минута, когато Диумерчи Мбокани вкара за 2:2 от дузпа.

До края на мача само добрите вратарски намеси и от двете страни запазиха статуквото и двата тима поделиха по точка.

По-късно днес, в другия двубой от Група B, Мали излиза срещу Нигер.