С победа над Ирландия отборът на Испания завърши подготовката си за предстоящата Купа на Конфедерациите. Световните и европейски шампиони се наложиха с 2:0, след голове на появилите се като резерви Роберто Солдадо и Хуан Мата и вече очакват стартиращия в края на седмицата турнир.

Висенте дел Боске заложи на Виктор Валдес на вратата, а пред него избра Жерар Пике, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Шави Ернандес, Андрес Иниеста, Педро, Давид Вия, Алаварo Арбелоа, Серхио Рамос и Давид Силва.

През втората част на терена се появиха Хесус Навас, Икер Касияс, Сеск Фабрегас, Роберто Солдадо, както и Санти Касорла.

„Ла Роха“ доминираше през големи епизоди на първите 45 минути, като дори при едно от разиграванията удар на  Педро срещна напречната греда, а при добавката Силва не показа точен мерник. Въпреки това, „ла фурия“ не успя да намери търсеното попадение. Така всичко остана за втората част, когато паднаха и двата гола.

Самото второ полувреме започна по аналогичен начин на първото – Испания владееше повече топката и оставяше малко възможности на опонентите си. Все пак, възпитаниците на Джовани Трапатони имаха своите шансове, разкрили се предимно след скоростни контраатаки.

В 69-ата минута Роберто Солдадо се възползва от една хубава ситуация. Арбелоа пое топката, пусна хитър пас към Солдадо, който с мощен удар я прати зад Дейвид Форде за 1:0. След тази ситуация Жорди Алба можеше да удвои, но късметът не бе на негова страна.

Малко преди финала на мача гол на ирландците бе отменен поради засада, а точно 2 минути преди края, в 88-ата, Санти Касорла изведе добре Хуан Мата, който с техничен удар прехвърли Форде и оформи крайното 2:0.