Холандия и Япония завършиха 2:2 в контролна среща, която се игра в белгийския град Генк. „Самураите“ демонстрираха огромно желание за битка и успяха да наваксат изоставането си от два гола.

ВИДЕО ОТ МАЧА - ВИЖТЕ ТУК!

„Лалетата“ изцяло доминираха в първите минути на мача и само 12 след началото на мача успяха да открият резултата. Рафаел ван дер Ваарт изведе тима си напред с точен удар във вратата на Нишикава.

Малко преди почивката преднината на символичните домакини бе удвоена, след като Ариен Робен за втори път матира отбраната на азиатците. Крилото на Байерн Мюнхен отбеляза с марков удар извън наказателното поле, който прелетя над куп бранители и спря в горния десен ъгъл на вратата.

Те обаче показаха характер и успяха да намалят минута преди края на полувремето, когато Макото Хасебе подаде точно на Юя Осако, а 23-годишният нападател прониза мрежата зад Йеспер Силесен.

Импулсът в играта на гостите продължи и през втората част, макар че холандците сториха всичко по силите си да стигнат до ново попадение. В 60-ата минута те обаче нямаше какво да сторят, когато Осако поднесе топката на Кейсуке Хонда, а звездата на японците с хладнокръвно изпълнение оформи крайното 2:2.