След като Аржентина и Бразилия завършиха наравно съответно срещу аутсайдерите Боливия и Венецуела, и третият фаворит на Копа Америка Уругвай не можа да победи и завърши 1:1 с Перу.

Срещата, играла се на „Бисентенарио” в Сан Хуан, бе от Група В, а в другия мач от групата Чили победи Мексико с 2:1.

Перуанците откриха в 24-та минута чрез Гереро, получил пас от дълбочина, след като уругвайските бранители дори не опитаха да го спрат, очаквайки страничният рефер да маркира засада. Гереро се възползва от ситуацията и отбеляза, прехвърляйки елегантно вратаря.

Предвождани от Диего Форлан, урусите увеличиха оборотите и в последната минута на първото полувреме това даде резултат, когато Луис Суарес изравни след пас на Николас Лодейро.

До края на мача и двата тима имаха възможности за гол, но такъв така и не падна. Равенството определено трябва да се счита за изненада, тъй като Уругвай остави прекрасни впечатления на Световното, класирайки се четвърти, като Форлан бе избран за най-добър играч на Мондиала.
szólj hozzá: Uruguay 1-1 Peru