Бразилия започна отлично участието си на турнира за Купата на Конфедерациите. „Кариоките” победиха с класическото 3:0 Япония в първия мач от група А. Двубоят се игра на препълнения "Естадио Насионал" в столицата Бразилия пред около 70 хиляди зрители.

Мачът започна отлично за бразилците, които поведоха още в 3-та минута, когато Марсело изпрати топката пред наказателното поле на Япония, където Фред я свали с гърди към новото попълнение на Барселона Неймар, а той с удар от дъгата прати кълбото във вратата на Кавашима.

След отбелязания гол футболистите на Бразилия видимо намалиха темпото на игра и това позволи на японците да създат няколко интересни ситуации пред вратата на Жулио Сезар.

ВИДЕО и СНИМКИ: Бразилия започна с класика срещу Япония

източник: Gulliver/Getty Images

В 6-та минута Кейсуке Хонда стреля опасно, но Сезар показа добър рефлекс и спаси. Три минути по-късно Хонда отново отправи опасен удар, но над напречната греда на вратата на бразилците.

Японците продължиха да играят по-атакуващо и в 19-та минута Жулио Сезар отрази два последователни удара на Хонда.

Бразилия бе близо до това да вкара втори гол в 22-та минута, но след удара на Хълк топката срещна гредата.

Пет минути преди края на първото полувреме резултатът можеше да стане 2:0, след като Хълк овладя топката отдясно на наказателното поле, финтира защитник и с левия крак отправи мощен удар към горния ъгъл на вратата на Япония, но кълбото само облиза страничната греда.

В 43-ата минута в чисто положение от Неймар беше изведен и Фред, но стражът на гостите Кавашима се намеси добре и спаси.

Бразилия вкара втори гол в 48-та минута, когато Паулиньо бе оставен непокрит в наказателното поле на Япония, получи топката и без да се суети със силен удар я изпрати в мрежата на Кавашима.

Япония можеше да вкара почетен гол в 71-та минута, но ударът на Маеда бе спасен от Сезар.

Бразилия реализира трети гол в третата минута на добавеното време на срещата, когато Оскар пусна извеждащо подаване към Жо, който остана сам срещу Кавашима и с лекота го преодоля.

Така Бразилия спечели три точки в първия си мач срещу Япония.

На 19-и Бразилия излиза срещу Мексико, а Япония ще се изправи срещу Италия.