Гана постигна първа победа на турнира за Купата на Африканските нации, след като се наложи с 1:0 срещу Мали в мач от група „В“.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на Гана, когато в 8-та минута Сейду Кейта стреля от фаул, но над напречната греда.

В 31-та минута Уакасо стреля опасно от фаул, но топката мина в страни от десния стълб на вратата на Мали.

Гана получи правото да изпълни дузпа в 35-та минута, когато Тамбура фаулира Баду в наказателното поле на Мали. Наказателният удар бе реализиран от Уакасо в 36-та минута и Гана поведе с 1:0.

Гана можеше да удвои преднината си в 56-та минута, когато Гиан стреля, но Самаса спаси.

Баду стреля много опасно от фаул в 78-та минута, но вратарят на Мали Самаса отново спаси.

След победата Гана вече има 4 точки и оглави класирането, докато Мали остава с 3.

В последните мачове от групата Мали играе с ДР Конго, а Гана с Нигер.

szólj hozzá: ghana