Галатасарай се наложи с 3:2 над Фенербахче с драматично попадение в 91-ата минута на Селчук Инан и спечели Суперкупата на Турция. Футболистите на треньора Фатих Терим повеждаха два пъти чрез Юмит Булут, който откри резултата в 19-ата и след това покачи на 2:1 в 58-ата минута. Звездната селекция на Фенербахче изравняваше чрез бразилеца Алекс в 42-ата и чрез Дирк Кайт в 65-ата минута.

В 19-ата минута тежко се контузи вратарят на Фенербахче и на турския национален отбор Волкан Демирел, който ще пропусне и мача на националния отбор срещу Австрия. Късметът доста сериозно е с Галатасарай в последните мачове между двата най-успешни турски клуба. През миналата година те спореха за шампионската титла на страната и в последния кръг на плейофите сараите измъкнаха 0:0 и триумфираха. Сега пък взеха Суперкупата на страната за рекорден 12-и път.

Galatasaray 3-2 Fenerbahce (Super Cup) Highlights by goalsarena2012-3