Галатасарай удари с 3:0 като гост Касъмпаша и спря серията на новаците от пет поредни мача без загуба.

От своя страна възпитаниците на Георге Хаджи постигнаха първа победа в последните си три мача и частично се реваншираха за загубата с 1:2 от Бешикташ в дербито преди седмица.

Домакините от Касъмпаша отново бяха без Николай Димитров, докато Георги Сърмов се появи на терена при резултат 0:2 в 60-ата минута, когато замени намибиеца Разундара Тжикузу. Пет минути преди края Сърмов получи жълт картон.

Точни за успеха на гранда от Истанбул бяха Хари Кюъл в 27-ата минута, Хуан Пино в 43-ата и Хакан Балта в 72-ата минута.

След този мач Галатасарай се изкачи на осмо място в класирането на турския шампионат с 20 точки, колкото има и Газиантепспор на Ивелин Попов. Касъмпаша пък остава последен с едва 8 точки от 15 мача, на 4 точки зад зоната на спасението.